Dodávatelia

MF sports floor ug
Holz and speckman
Armstrong
Sit- IN
Herculan
Tarkett
JUTA
Graboplast

Futbalové ihriská

Futbalové ihriská

Umelé trávniky 3.generácie

Futbalové ihriská realizujeme umelými trávnikmi 3. generácie, ktoré sú celoročne využívané, s výborným pomerom úžitkovosti a prevádzkových nákladov. Používame prefabrikované

umelé trávnaté koberce prevažne vyrobené na mieru, s výškou vlasu od 40 mm po 60 mm, ktoré sa voľne kladú na pripravená podklad. Následne sa vzniknuté spoje podlepia polyuretánovým lepidlom na podlepovaciu geotextilnú pásku. Potom sa vyrežú a vlepia farebné čiary s totožného materiálu a plocha sa zasype špeciálne vysušeným kremičitým pieskom a následne elastickým gumovým granulátom na báze SBR, EPDM. Elastické vlastnosti je možné zlepšiť špeciálnou gumovou podložkou inštalovanou pod trávnik, ktorá výrazne zlepšuje elastické vlastnosti povrchu. Sú vhodné pre výkonnostný ako aj profesionálny futbal. Spĺňajú náročné kritériá certifikácie FIFA * alebo FIFA **.

Podklad

Priepustné kameninové podložie realizované kamenivom triedy A s plochou krivkou zrnitosti ( lomové kamenivo ) hutnené po vrstvách podľa vzorového priečneho rezu dodávateľa s nutnosťou realizácie drenážneho odvodového systému. Rovinnosť podkladu +- 4 mm na 2 m.

Vlastnosti povrchu

Športový povrch je pružný, trvanlivý, s nízkou náročnosťou na údržbu. Je vhodný pre používanie špeciálnej futbalovej obuvi, kopačiek s lisovanými kolíkmi.